Zielona energia

Do połowy grudnia tężnia czynna codziennie. Zapraszamy

Pakiety
depresja u mlodziezy
Depresja u młodzieży – jak zapobiegać? Nowy program Uzdrowiska Konstancin
23 listopada 2020
uzdrowisko kosmetyki  80x80 - Do połowy grudnia tężnia czynna codziennie. Zapraszamy
Uzdrowiskowe spa i kosmetyki na świąteczne prezenty
14 grudnia 2020

Pogoda nam sprzyja, więc z przyjemnością informujemy, że do połowy grudnia nasza tężnia solankowa pozostanie czynna codziennie! Na solankowe seanse zapraszamy od 10 do 13.

Po 13 grudnia z prozdrowotnych właściwości solanki skorzystać będzie można w weekendy.

Zimowe ograniczenia zniesiemy na czas ferii zimowych, kiedy znów tężnia dostępna będzie codziennie w godzinach 10:00-15:00, o ile oczywiście pozwolą na to warunki pogodowe i temperatura nie spadnie poniżej -5 stopni C.

Tężnia w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój

Tężnia solankowa Uzdrowiska Konstancin-Zdrój SA jest obiektem leczniczym, tzw. inhalatorium zewnętrznym. Została zbudowana w 1978 roku i jest zasilana solanką pobieraną z głębokości 1750 m, bezpośrednio z podziemnego złoża wody, z utworów jury dolnej i środkowej (dla przypomnienia: era jury trwała na Ziemi od 201 do 145 milionów lat temu!).

Solanka konstancińska to woda chlorkowo-sodowa, jodkowa o stężeniu minerałów 6,5%. Jest wodą leczniczą.

Szczególnie teraz warto przypomnieć o tym, że oddychanie powietrzem z solankowym aerozolem ma działanie profilaktyczne i lecznicze. Minerały w nim zawarte wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Działają także stymulująco na pracę układu odpornościowego. Seanse oddechowe w tężni są także zalecane w chorobach tarczycy, schorzeniach alergicznych skóry i w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------