O nas

Pakiety

Historia powstania miasta uzdrowiska


Historia Konstancina, jako miejscowości uzdrowiskowej rozpoczyna się w 1897 roku, kiedy to spokrewniony z właścicielami Obór hrabia Witold Skórzewski oraz hrabia Władysław Mielżyński podjęli się budowy podwarszawskiego letniska. W szybkim tempie dokonali parcelacji gruntów leśnych położonych na wysokiej skarpie pradoliny Wisły. Teren podzielono na duże działki o powierzchni 10 tys. łokci, czyli około 3300 m2. Podziały objęły teren ograniczony od zachodu ul. Graniczną (granica z sąsiednim majątkiem rodziny Prekerów), od północy rzeką Jeziorką, od południa linią przebiegającą pomiędzy dzisiejszymi ulicami Gąsiorowskiego i Piasta.

Wschodnia granica przebiegała skrajem lasu wzdłuż dzisiejszej ul. Sobieskiego, a na wysokości ul. Czereśniowej dochodziła do skarpy pradoliny Wisły i dalej wzdłuż skarpy do Jeziorki. Taki obszar zajmowała Konstancja - letnisko założone przez Towarzystwo Akcyjne Ulepszonych Miejscowości Letniczych, później przemianowana na Konstancin. Równolegle przebiegała parcelacja sąsiedniego Skolimowa i Chylic, zaś parcelację Królewskiej Góry przeprowadzono w 1926 roku.

Historię Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. zapoczątkowało otwarcie Sanatorium Uzdrowiskowego „Warszawianka” w 1965 roku. W latach 90-tych po remoncie i rozbudowie Szpital „Warszawianka” przekształcił się w pensjonat, obecnie hotel „Konstancja”, a sąsiadujący obiekt dawnej restauracji Berentowicza mieści obecnie restaurację „Konstancja”. Kolejne Sanatorium „Przy Źródle” powstało w 1966 roku po zakończonych pracach nad odwiertem solanki. Szpital Rehabilitacyjny istnieje od 1962 roku, kiedy to powstał oddział neurologiczny. W roku 1996 z inicjatywy Fundacji Sue Ryder, powstał nowy pawilon szpitalny w miejscu zdekapitalizowanego, z lat 60-tych. Oddział kardiologiczny szpitala istnieje od 1975 roku. W roku 1977 P.P. „Uzdrowisko Konstancin” otrzymało po Medycznym Studium Zawodowym Fizjoterapii obiekt zwany „Białym Domem”. Równolegle powstała tężnia solankowa, której budowę rozpoczęto 1974, a ukończono w roku 1979. W 1982 roku P.P. „Uzdrowisko Konstancin” utworzyło Szpital Uzdrowiskowy „Fraszka”. Szpital Uzdrowiskowy „Marysieńka”, dawniej willa rodziny Choromańskich, przez wiele lat mieściła piękną, stylową kawiarnie.

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój dziś


Uzdrowisko Konstancin to unikalne miejsce. Jesteśmy jedynym na Mazowszu miastem-uzdrowiskiem. Doskonała lokalizacja i wyjątkowe walory krajobrazowe stanowią bardzo dobre uzupełnienie naszej oferty. Własne ujęcie solanki i zlokalizowana na terenie tężnia, to jedne z wielu wyróżników miejsca.

Główna działalność Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. skierowana jest przede wszystkim na rehabilitację leczniczą, którą prowadzimy w naszym sztandarowym obiekcie - Szpitalu Rehabilitacyjnym. W latach 2006-2007 nasza Spółka, kontynuując kilkudziesięcioletnie tradycje leczenia chorób serca i schorzeń neurologicznych w Konstancinie, poddała Szpital kapitalnemu remontowi, czyniąc z niego nowoczesny ośrodek leczniczy, doskonale wyposażony, zatrudniający wyspecjalizowany personel. Dziś świadczymy tu kompleksowe usługi w zakresie rehabilitacji narządu ruchu, rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej oraz organizacji pobytów rehabilitacyjnych. Oferujemy szeroki wybór naturalnych metod leczenia oraz profilaktyki zdrowotnej.

Poza ofertą usług rehabilitacyjnych realizowanych przez Szpital Rehabilitacyjny oraz Centrum Terapii Narządu Ruchu Biały Dom, nasze Uzdrowisko zapewnia bogate zaplecze hotelowo – restauracyjne w Hotelu Konstancja oraz w ekskluzywnym obiekcie EVA Park Life&SPA.

EVA Park Life & SPA, obiekt, który oddaliśmy do dyspozycji Gościom w styczniu 2016 roku, uzupełnia naszą ofertę o najwyższej jakości usługi SPA i odnowy biologicznej. Znajdują się tu doskonale wyposażone, nowoczesne apartamenty i pokoje, świetnie zorganizowane sale konferencyjne, a także basen solankowy oraz ceniona przez smakoszy Restauracja.

Przepiękny Park Zdrojowy, tężnia – naturalne inhalatorium, uzupełniająca się wzajemnie oferta rehabilitacyjna i rekreacyjna oraz atuty Konstancina-Jeziorny decydują o popularności naszego Uzdrowiska, zarówno wśród kuracjuszy, gości indywidualnych jaki tych, którzy wybierają poszczególne obiekty z myślą o spotkaniach biznesowych.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------