Pakiety

Zespół Szkół Specjalnych

przy Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży

Mimo kompleksowego leczenia w komfortowo przystosowanych do tego pomieszczeniach, jakie zapewnia nowoczesny Szpital Rehabilitacyjny w Konstancinie-Jeziornie, dotychczasowym problemem placówki był brak dostępu do edukacji. Przebywający na Oddziale Psychiatrycznym pacjenci w wieku szkolnym często przerywali więc naukę nawet na kilkanaście tygodni.

Po wielomiesięcznych staraniach Spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, od 1 września 2019 r. przy oddziale działa już Zespół Szkół Specjalnych. Tym samym, młodym pacjentom w pełni zabezpieczono nie tylko profesjonalne leczenie psychiatryczne, ale także realizację obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki.

O Szkole:

Zespół Szkół Specjalnych w Uzdrowisku Konstancin Zdrój S.A. w Konstancinie Jeziornie jest zespołem, w skład którego wchodzą publiczne szkoły: Szkoła Podstawowa Specjalna oraz Liceum Ogólnokształcące Specjalne. Organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zespół został utworzony Uchwałą Nr 65/19 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 21 maja 2019 r. Działalność edukacyjną prowadzi od 1 września 2019 r.

Uczniami Zespołu są pacjenci Oddziału Psychiatrycznego oraz Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Uzdrowisku Konstancin Zdrój S.A. przy ul. Sue Ryder 1 w Konstancinie Jeziornie, którym zespół umożliwia czasowe spełnianie obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.

Kontakt:
- Dyrektor: Mariusz Krysiak
tel.: 22 484 28 62, e-mail: dyrektor-szkola@uzdrowisko-konstancin.pl
- Sekretarz: Aleksandra Włochowska
tel.: 22 484 28 70, e-mail: sekretariat-szkoła@uzdrowisko-konstancin.pl

Biuletyn Informacji Publicznej: http://zsswukz.bip.gov.pl

Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Zespół Szkół Specjalnych w Uzdrowisku Konstancin Zdrój S.A. w Konstancinie-Jeziornie. Więcej informacjiWszystkich chętnych - osoby prywatne i firmy, - którzy chcą wspomóc nasz Odział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży darowizną finansową lub rzeczową zapraszamy do współpracy:
kontakt:
Agnieszka Grzeszczyk – dyrektor ds. medycznych
e – mail: sekretariat.ukz@mailuzdrowiska.pl
tel. 22 484 28 01, kom. 667 771 168 (8:00-16:00)

Zobacz więcej
Oddział Psychiatryczny
dla dzieci i młodzieży
(pobyty stacjonarne/poradnia dzienna)
tel.: +48 22 484 28 63 lub +48 22 28 64
(pn. – pt. w godz. od 8:00 – 16:00)
tel. kom.: +48 667 651 528
(pn. – pt. w godz. od 8:00 – 16:00)
psychiatria@uzdrowisko-konstancin.pl izbaprzyjec@uzdrowisko-konstancin.plPatronujemy akcji
#terapiatoNIEwstyd
terapia to nie wstyd
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------