Zespół Szkół Specjalnych


przy Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży

Mimo kompleksowego leczenia w komfortowo przystosowanych do tego pomieszczeniach, jakie zapewnia nowoczesny Szpital Rehabilitacyjny w Konstancinie-Jeziornie, dotychczasowym problemem placówki był brak dostępu do edukacji. Przebywający na Oddziale Psychiatrycznym pacjenci w wieku szkolnym często przerywali więc naukę nawet na kilkanaście tygodni.

Po wielomiesięcznych staraniach Spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, od 1 września 2019 r. przy oddziale działa już Zespół Szkół Specjalnych. Tym samym, młodym pacjentom w pełni zabezpieczono nie tylko profesjonalne leczenie psychiatryczne, ale także realizację obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki.

O Szkole:

Zespół Szkół Specjalnych w Uzdrowisku Konstancin Zdrój S.A. w Konstancinie Jeziornie jest zespołem, w skład którego wchodzą publiczne szkoły: Szkoła Podstawowa Specjalna oraz Liceum Ogólnokształcące Specjalne. Organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zespół został utworzony Uchwałą Nr 65/19 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 21 maja 2019 r. Działalność edukacyjną prowadzi od 1 września 2019 r.

Uczniami Zespołu są pacjenci Oddziału Psychiatrycznego oraz Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Uzdrowisku Konstancin Zdrój S.A. przy ul. Sue Ryder 1 w Konstancinie Jeziornie, którym zespół umożliwia czasowe spełnianie obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.

Kontakt ze Szkołą:

- Dyrektor: Mariusz Krysiak
- Sekretarz: Aleksandra Włochowska
tel.: 22 484 28 70, e-mail: sekretariat-szkola@uzdrowisko-konstancin.pl

Biuletyn Informacji Publicznej: http://zsswukz.bip.gov.pl

Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Zespół Szkół Specjalnych w Uzdrowisku Konstancin Zdrój S.A. w Konstancinie-Jeziornie. Więcej informacjiWszystkich chętnych - osoby prywatne i firmy, - którzy chcą wspomóc nasz Odział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży darowizną finansową lub rzeczową zapraszamy do współpracy:

kontakt:
e – mail: sekretariat.ukz@mailuzdrowiska.pl
tel. 22 484 28 01, kom. 667 771 168 (8:00-16:00)