Zielona energia

Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19 – ekipa TVN w Uzdrowisku Konstancin

Pakiety
uzdrowisko kosmetyki  80x80 - Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19 - ekipa TVN w Uzdrowisku Konstancin
Uzdrowiskowe spa i kosmetyki na świąteczne prezenty
14 grudnia 2020
rehabilitacja po covid19  80x80 - Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19 - ekipa TVN w Uzdrowisku Konstancin
Na czym polega rehabilitacja po przebyciu choroby COVID-19?
21 grudnia 2020

W środę, 16 grudnia, Uzdrowisko Konstancin-Zdrój odwiedziła ekipa programu TVN – Uwaga! Koronawirus. Reporterzy sprawdzali, jak wygląda rehabilitacja po COVID-19 i jakie efekty przynosi pacjentom Uzdrowiska.

Uwaga! Koronawirus to cykl programów TVN, w którym poruszane są tematy związane z koronawirusem, życiem Polaków w trakcie pandemii i ich zmaganiami z chorobą COVID-19. Wskutek tego, że w Polsce przybywa osób, które pokonały chorobę COVID-19, jednak u wielu z nich występują powikłania pochorobowe, reporterów programu zainteresowała prowadzona w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój rehabilitacja dla ozdrowieńców.

Rehabilitacja po COVID-19

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój jako jedna z pierwszych placówek w Polsce odpowiedziała na potrzeby związane z rehabilitacja osób po COVID-19. Pochorobowe powikłania: zaburzenia ciśnienia krwi, zakrzepy zatorowe, zmniejszenie wydolności oddechowej oraz ogólne osłabienie organizmu, wymagają leczniczej rehabilitacji pod okiem doświadczonego zespołu lekarzy i fizjoterapeutów. Pacjenci, oprócz specjalistycznych badań i indywidualnie dobranych zabiegów (w tym tlenoterapii, inhalacji) mogą liczyć także na wsparcie psychologa, który pomoże odzyskać równowagę psychiczną po pobycie w szpitalu czy obowiązkowej izolacji.

Pacjentami Uzdrowiska są zarówno osoby po ciężkim przebiegu choroby, który wymagał hospitalizacji, jak i te, które chorobę przeszły łagodnie lub wręcz bezobjawowo, ale teraz odczuwają jej skutki. Mogą oni korzystać z rehabilitacji leczniczej zarówno w trybie ambulatoryjnym, dziennym, jak i z komfortowym noclegiem i pełnym wyżywieniem.

Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19?

Reporterzy TVN mogli przekonać się, jak wygląda rehabilitacja po COVID-19, towarzysząc pacjentom podczas zabiegów fizjoterapeutycznych. O jej szczegółach opowiedzieli nasi fizjoterapeuci oraz właśnie pacjenci, korzystający z programu rehabilitacyjnego Uzdrowiska Konstancin-Zdrój.

Reportaż z tego nagrania już wkrótce w programie TVN UWAGA! Koronawirus, tuż po Faktach.

rehabilitacja po COVID-19
rehabilitacja po COVID-19
rehabilitacja po COVID-19
rehabilitacja po COVID-19

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------