Zielona energia

Od 24 lutego tężnia solankowa czynna dłużej

Pakiety
basen solankowy 80x80 - Od 24 lutego tężnia solankowa czynna dłużej
Zapraszamy codziennie na basen solankowy w EVA Park Life & SPA
19 lutego 2021
rehabilitacja lecznicza UKZ 80x80 - Od 24 lutego tężnia solankowa czynna dłużej
Turnusy sanatoryjne ruszają od 11 marca
24 lutego 2021

Choć do wiosny pozostało kilka tygodni, pogoda już pozwala nam przedłużyć godziny otwarcia naszej tężni solankowej. Na prozdrowotne inhalacje do końca lutego zapraszamy codziennie!

W najbliższym czasie tężnia solankowa będzie czynna:

  • 24 – 28 lutego – codziennie w godz. 10:00 – 17:00
  • w marcu – w weekendy w godz. 10:00 – 17:00

Zapraszamy na inhalacje!

Po spacerze w Parku Zdrojowym warto skorzystać z prozdrowotnych inhalacji solankowych. Tężnia solankowa Uzdrowiska Konstancin-Zdrój SA zasilana jest przez solankę z głębokości 1750 m. To woda chlorkowo-sodowa, jodkowa o stężeniu minerałów 6,5%, o potwierdzonych właściwościach leczniczych.

Inhalacje solankowe wskazane są przy przewlekłych i nawracających stanach zapalnych układu oddechowego. Polecane są także inhalacje na zatoki, przynoszące doraźną ulgę, łagodzące ból i przyspieszające spływanie zalegającej wydzieliny. Solanka jest również dobrym sposobem na domowe inhalacje na alergie. Wdychanie oparów solanki zalecane jest także przy niedoczynności tarczycy i w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi.

Seans w tężni solankowej działa także stymulująco na pracę układu oddechowego. W okresie przejściowym, kiedy nie trudno o infekcje, warto więc korzystać z profilaktycznych i leczniczych właściwości solanki.

Inhalacje solankowe w domu

Polecamy także domową kurację solankową. Dzięki Solance Konstancińskiej, dostępnej w naszym sklepie internetowym, we własnym domu można przygotować kąpiel solankową lub inhalacje solankowe.

teznia solankowa 1 - Od 24 lutego tężnia solankowa czynna dłużej
teznia solankowa 2 - Od 24 lutego tężnia solankowa czynna dłużej
Solanka Konstancińska

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------