Zielona energia

Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży wznawia działalność

Pakiety
depresja u mlodziezy 80x80 - Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży wznawia działalność
Nie bój się depresji! Bezpłatny program dla dzieci i młodzieży
16 września 2022
zabiegi dzienne 80x80 - Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży wznawia działalność
Zabiegi ambulatoryjne z rabatem do końca lutego!
31 stycznia 2023

Informacja w sprawie wznowienia działalności stacjonarnego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży

Konstancin-Jeziorna, 27 października 2022 r.

1 listopada br. Uzdrowisko Konstancin-Zdrój wznawia funkcjonowanie stacjonarnego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Izby przyjęć. Dwumiesięczny okres zawieszenia działalności, Władze Uzdrowiska w pełni poświęciły na uzupełnienie kadry medycznej o doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów.

W ostatnim czasie placówka była zmuszona zmierzyć się z niezwykle trudną sytuacją, wynikającą z braku lekarzy m. in. ze specjalizacją z psychiatrii dziecięcej, którzy są niezbędni do funkcjonowania Oddziału. Jednak dzięki licznie prowadzonym rozmowom i intensywnym poszukiwaniom, władzom Uzdrowiska udało się rozwiązać problem i uzupełnić kadrę medyczną o niezbędnych specjalistów, umożliwiając tym samym przywrócenie pełnej działalności oddziału.

Mimo dosyć krótkiego czasu, jaki mieliśmy na uzupełnienie personelu medycznego, udało nam się ten wyścig z czasem wygrać i do naszej placówki dołączyli doświadczeni i wykwalifikowani lekarze, dzięki którym nasz oddział powraca do pełnego funkcjonowania. Cieszymy się, że ponownie będziemy w stanie pomagać dzieciom i młodzieży, cierpiącym na problemy natury psychicznej. Jesteśmy świadomi, że nasza placówka stanowi niezwykle istotną część mazowieckiej opieki psychiatrycznej dla najmłodszych pacjentów. Cała psychiatria od dłuższego czasu cierpi zarówno na braki w obszarze specjalistów, jak i ośrodków psychiatrycznych, dlatego też naszą misją od samego początku było zapewnienie jak najlepszej opieki w dziedzinie psychiatrii dziecięcej i cieszymy się, że dzisiaj możemy tę misję kontynuować – mówi Piotr Marczyk, prezes zarządu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój.

Główną działalnością Uzdrowiska Konstancin-Zdrój SA jest rehabilitacja stacjonarna i ambulatoryjna, realizowana m. in. w warunkach szpitalnych w oparciu o kontrakty, która – jak Ośrodek Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży – finansowana jest wyłącznie ze środków publicznych.

oddział psychiatryczny
oddział psychiatryczny
szpital rehabilitacyjny

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------