Zielona energia

Rehabilitacja w egzoszkielecie: szkolimy naszych fizjoterapeutów

Pakiety
teznia news 80x80 - Rehabilitacja w egzoszkielecie: szkolimy naszych fizjoterapeutów
Tężnia solankowa czynna w okresie ferii zimowych!
16 stycznia 2019
Zespol 80x80 - Rehabilitacja w egzoszkielecie: szkolimy naszych fizjoterapeutów
Ryszard Szurkowski wraca do zdrowia
18 marca 2019

Zespół fizjoterapeutów Uzdrowiska Konstancin-Zdrój przez ostatni tydzień zwiększał kompetencje w zakresie obsługi EGZOSZKIELETU. Wiedza, umiejętności i doświadczenie rehabilitantów to podstawa dobrej i skutecznej rehabilitacji naszych pacjentów.

Egzoszkielet to nowoczesne i innowacyjne urządzenie, które pomaga odzyskiwać zdrowie osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym, chorym na stwardnienie rozsiane, osobom po udarach, wypadkach i urazach. Jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków w Polsce, który posiada egzoszkielet oraz wykwalifikowany w zakresie profesjonalnej obsługi personel.

Rehabilitacja w egzoszkielecie

Egzoszkielet po raz pierwszy w Polsce pojawił się w 2014 rok i od razu podbił rynek medyczny, stając się jednym z najlepszych wynalazków rehabilitacyjnych w ostatnich latach. Urządzenie jest lekkie i skomputeryzowane.Umożliwia stanięcie na własnych nogach i zrobienie kilku „samodzielnych” kroków, co niezwykle pozytywnie wpływa na samopoczucie osoby na wózku inwalidzkim i motywuje do dalszej rehabilitacji. 

Jak wygląda rehabilitacja w egzoszkielecie?

Wszystkie ćwiczenia wykonywane się pod nadzorem rehabilitanta, dlatego tak ważna jest wiedza terapeuty, który prowadzi rehabilitację. Egzoszkielet zasilany jest przez baterie i porusza stawami pacjenta za pomocą tzw. siłowników elektrycznych, ale to terapeuta inicjuje ruch za pomocą przycisku. 

Z czasem urządzenie konfigurowane jest tak, aby pacjent w większym stopniu pracował samodzielnie, co uczy organizm na nowo utraconych w wyniku urazu lub choroby funkcji, a pacjent przechodzi z ruchów wstawania i chodzika do chodu o kulach w egzoszkielecie nawet podczas pierwszej sesji.

Profesjonalni fizjoterapeuci w Konstancinie

Dbając o zdrowie naszych pacjentów, pracownicy Uzdrowiska co jakiś czas uczestniczą w szkoleniach, których celem jest „poznanie” urządzenia tak, by wykorzystać je w jak najbardziej efektywny sposób. Tak było i tym razem. Szkolenie prowadzone było przez przedstawicieli firmy Technomex.

egzoszkielet konstancin 1
egzoszkielet konstancin 2
egzoszkielet konstancin 3

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------