Zielona energia

Turnus rehabilitacyjny dla pacjentów z zaburzeniami nerwicowymi

Pakiety
nowa restauracja konstancin jeziorna  80x80 - Turnus rehabilitacyjny dla pacjentów z zaburzeniami nerwicowymi
Uroczyste otwarcie restauracji w EVA Park Life & SPA
27 czerwca 2019
ksiazki dla dzieci 80x80 - Turnus rehabilitacyjny dla pacjentów z zaburzeniami nerwicowymi
Książki i gry dla dzieci z Oddziału Psychiatrycznego
16 lipca 2019

W dniach 29.07 – 11.08.2019 Uzdrowisko Konstancin – Zdrój S.A. planuje zorganizować w Sanatorium Uzdrowiskowym w Nałęczowie przy ul. Kościuszki 8 turnus rehabilitacyjny dla 24-32 młodych pacjentów z zaburzeniami nerwicowymi.

Turnus rehabilitacyjny dedykowany jest dla młodzieży w wieku 18-24 lat, z zaburzeniami nerwicowymi, związanymi ze stresem i pod postacią somatyczną, zaburzeniami odżywiania się, nieorganicznymi zaburzeniami snu, nadużywaniem substancji nie powodujących uzależnienia, a także zaburzeniami osobowości, którzy nie korzystali w przeciągu roku z innych turnusów rehabilitacji psychiatrycznej.

Kwalifikacją do odbycia turnusu rehabilitacyjnego przez pacjentów z następującymi jednostkami chorobowymi: F40, F41,F42, F43, F44, F45, F48, F50, F51, F52, F53, F54, F55, F59, F60, F61, F62, F63, F64, F65, F66, F68, F69.

Uczestnictwo w turnusie będzie odbywało się na podstawie skierowanie_do_szpitala_psychiatrycznego. Na turnus rehabilitacyjny nie będą zakwalifikowane osoby z współtowarzyszącymi uzależnieniami, zaburzeniami psychotycznymi z zachowaniami antyspołecznymi w wywiadzie, zgłaszające myśli samobójcze. Ostatecznej kwalifikacji do objęcia leczeniem w ramach turnusu będzie dokona lekarz psychiatra Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Rehabilitacji Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A.

Pacjent zakwalifikowany do wzięcia udziału w turnusie rehabilitacyjnym zostanie zapoznany i zobowiązany do podpisania regulaminu turnusu rehabilitacyjnego.

Planowany skład zespołu terapeutycznego:

‒ lekarz psychiatra,

‒ psychoterapeuci z różnych nurtów terapeutycznych, mogących samodzielnie pracować terapeutycznie z pacjentem, zgodnie z wytycznymi NFZ,

‒ psycholog,

‒ terapeuta zajęciowy,

‒ fizjoterapeuta,

‒ pielęgniarki,

‒ lekarz dyżurny (lekarz chorób wewnętrznych).

Szczegółowe informacje dot. turnusu rehabilitacyjnego dostępne są telefonicznie 22 484 28 63 lub e-mailowo: psychiatria@uzdrowisko-konstancin.pl

Dowiedz się więcej o Oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży w Szpitalu Rehabilitacyjnym Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------