Zielona energia

W ferie zimowe tężnia czynna codziennie!

Pakiety
voucher podarunkowy 80x80 - W ferie zimowe tężnia czynna codziennie!
Voucher na pobyt leczniczy
8 grudnia 2022
zabiegi dzienne 80x80 - W ferie zimowe tężnia czynna codziennie!
Zabiegi ambulatoryjne z rabatem do końca lutego!
31 stycznia 2023

Miło nam poinformować, że w ferie zimowe dla woj. mazowieckiego nasza tężnia solankowa będzie otwarta codziennie!

Serdecznie zapraszamy na prozdrowotny seans do tężni solankowej wszystkich tych, którzy w okresie ferii zimowych przebywają w Konstancinie-Jeziornie lub jego okolicach. Od 13 do 26 lutego (ferie zimowe dla woj. mazowieckiego) tężnia solankowa będzie otwarta codziennie w godzinach 10:00-16:30.

Tężnia w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój

Tężnia solankowa Uzdrowiska Konstancin-Zdrój SA jest obiektem leczniczym, tzw. inhalatorium zewnętrznym. Została zbudowana w 1978 roku i jest zasilana solanką pobieraną z głębokości 1750 m, bezpośrednio z podziemnego złoża wody, z utworów jury dolnej i środkowej.

Solanka konstancińska to woda chlorkowo-sodowa, jodkowa o stężeniu minerałów 6,5%. Jest wodą leczniczą.

Szczególnie teraz warto przypomnieć o tym, że oddychanie powietrzem z solankowym aerozolem ma działanie profilaktyczne i lecznicze. Minerały w nim zawarte wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Działają także stymulująco na pracę układu odpornościowego. Inhalacje w tężni są także zalecane w chorobach tarczycy, schorzeniach alergicznych skóry i w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------