Zielona energia

Urlop jesienią i zimą. Wykorzystaj bon turystyczny w Uzdrowisku

Pakiety
darmowe wyklady online 80x80 - Urlop jesienią i zimą. Wykorzystaj bon turystyczny w Uzdrowisku
Polecamy darmowe wykłady online o zdrowiu
12 października 2020
animacje dla dzieci 80x80 - Urlop jesienią i zimą. Wykorzystaj bon turystyczny w Uzdrowisku
Animacje dla dzieci w Białym Domu
15 października 2020

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? W uzdrowisku! Wspaniałe walory krajobrazowe, unikatowy klimat prozdrowotny i mnóstwo atrakcji dla całej rodziny – Uzdrowisko Konstancin-Zdrój zaprasza jesienią i zimą na wypoczynkowe pobyty.

Bon turystyczny to benefit, z którego mogą skorzystać rodziny udające się na urlop w Polsce. Na jedno dziecko przypada bon o wartości 500 zł, natomiast dzieciom niepełnosprawnym przysługuje dodatkowe świadczenie w wysokości 500 zł.

To wsparcie w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 można wykorzystać w miejscu, gdzie troska o zdrowie zawsze jest priorytetem. Jesienny czy zimowy urlop warto spędzić w uzdrowisku – nie tylko zadbamy o lepsze samopoczucie swoje i najbliższych, ale także skorzystamy z wielu atrakcji, jakie gwarantują pięknie położone miejscowości uzdrowiskowe.

Dobry klimat dla całej rodziny

Tegoroczne wakacje – z uwagi na pandemię – zupełnie inne niż dotychczas, nie każdemu przyniosły oczekiwaną regenerację. Jesienią czujemy się więc bardziej przygnębieni, zmęczeni, a brak słońca i coraz krótsze dni wzmagają w nas apatie i poczucie zniechęcenia.

Szukając odpoczynku od codzienności, antidotum na pojawiającą się jesienną chandrę warto udać się do uzdrowiska, gdzie wystarczy być, by korzystać z leczniczych dobrodziejstw natury.

bon turystyczny
Grupa Uzdrowisk Polskich zaprasza jesienią i zimą na wypoczynkowe pobyty do Konstancina-Jeziorny, a także do Kamienia Pomorskiego, Iwonicza-Zdroju i Nałęczowa.

Już zaledwie 20 km za Warszawą, w Konstancinie-Jeziornie można poczuć się jak… nad morzem. To kompleks lasów sosnowych i złoża solanki tworzą wyjątkowy mikroklimat uzdrowiska. W czasie pobytu w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój warto korzystać z prozdrowotnych seansów w tężni solankowej – drugim najstarszym inhalatorium w Polsce, które korzystnie wpływają na układ nerwowy oraz ogólną odporność organizmu i wprowadzają w odpowiedni do relaksu nastrój.

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu

Właściwością miejscowości uzdrowiskowych są nie tylko wspaniałe warunki przyrodnicze oraz klimat. Dodatkowo, takie miejsca, jak Konstancin-Jeziorna posiadają ciekawą historię, zabytki i rozrywki turystyczne, które nie pozwalają się nudzić, także – a może szczególnie – w czasie pozasezonowych pobytów.

Jesienią Uzdrowisko, szczycące się bogatą szatą roślinną, wygląda zjawiskowo. Walory krajobrazowe podziwiać można podczas wypraw szlakami turystycznymi, także przy wykorzystaniu popularnych kijków do nordic walking, które wypożyczyć można w obiektach uzdrowiskowych. Park Zdrojowy z unikatową roślinnością i urok zabytkowej architektury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spacerując po Konstancinie-Jeziornie odnaleźć można zanurzone w zieleni stare, odrestaurowane wille pamiętające początki ubiegłego wieku. Ciekawym miejscem jest Stara Papiernia, gdzie obecnie działa centrum handlowe.

W czasie rodzinnego urlopu warto również poznać okolice. Z Konstancina-Jeziorny można szybko przedostać się do Warszawy i skorzystać ze wszystkich atrakcji rozrywkowych i kulturalnych stolicy. Koniecznie trzeba też zajrzeć do pobliskiego Wilanowa i zwiedzić Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego wraz z zespołem parkowym. Z kolei Powsin zaprasza do Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk. Kto chce całkowicie odpocząć od Warszawy może wybrać się z Konstancina do kilku pobliskich miejscowości. Stare dwory znajdują się w Oborach, Turowicach, Skolimowie.

bon turystyczny
Wyjątkowy mikroklimat, źródła solanki oraz profesjonalne usługi lecznicze i SPA sprawiają, że Konstancin-Jeziorna jest doskonałym miejscem dla osób poszukujących atrakcyjnego wypoczynku z troską o zdrowie.
bon turystyczny
Konstancińskie źródło solanki zasila tężnię solankową, która jest obiektem leczniczym, tzw. inhalatorium zewnętrznym. Inhalacje powietrzem z solanki to znana od wielu lat forma haloterapii, którą stosuje się w leczeniu różnego typu chorób.


Wodne zabawy dla dzieci

Co w sytuacji, gdy kapryśna pogoda jesienna pokrzyżuje wycieczkowe plany?

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój w pełni wykorzystuje naturalne walory miejscowości – basen, znajdujący się w ekskluzywnym obiekcie EVA Park Life & SPA podłączony jest bezpośrednio do naturalnego źródła solanki, wydobywanej z własnego ujęcia z głębokości 1750 m. Dostępne jest tu także solankowe jacuzzi oraz jacuzzi z wodą słodką i sauny: sucha i mokra.

Relaks dla dorosłych

Choć podstawowym profilem działalności uzdrowisk jest rehabilitacja z ponad setką zabiegów z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii i diagnostyki, to oferta SPA doskonale go uzupełnia. Programy na twarz i ciało, nawilżające i ujędrniające, likwidujące oznaki zmęczenia czy problemy naczyniowe, masaże relaksujące, aromaterapie – zaangażowany personel pomoże wybrać zabieg idealnie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

EVA Park Life & SPA Uzdrowiska Konstancin-Zdrój zaprasza także na wyjątkowe rytuały, łączące leczniczą moc solanki z najnowszymi zdobyczami kosmetologii. Obiekt wyszedł również z oryginalną propozycją, która sprawia, że pobyt w SPA stanie się atrakcją dla całej rodziny. Polecane są tu nie tylko dedykowane panom rytuały, ale także specjalne zabiegi SPA dla dzieci, przygotowane z myślą o ich delikatnej, ale często wymagającej skórze.

bon turystyczny
Kąpiel w basenie solankowym nie tylko pomaga się odprężyć i zrelaksować, ale także korzystnie wpływa na zdrowie, samopoczucie i urodę.
bon turystyczny
Z leczniczych właściwości solanki można korzystać też podczas organizowanych zajęć z aqua fitness, prowadzonych przez doświadczonych fizjoterapeutów.

Komfort dla dzieci niepełnosprawnych

W Uzdrowisku Konstancin-Zdrój wszystkie dzieci będą czuć się komfortowo, także te, których rodzice obawiają się wyjazdu do miejsc z ograniczeniami dla niepełnosprawnych. Obiekty uzdrowiskowe przystosowane są do ich potrzeb, a wybrane pokoje mają pełne udogodnienia.

Wykorzystując w uzdrowisku bony turystyczne dla dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności mamy pewność, że w miejscu, gdzie na codzień prowadzona jest rehabilitacja osób z z urazami narządu ruchu, najmłodsi poczują się bezpiecznie i komfortowo.

Komfort i bezpieczeństwo

Uzdrowisk Konstancin-Zdrój proponuje pobyty wypoczynkowe w swoich najpiękniejszych obiektach. Podwarszawski kurort zaprasza do butikowego kompleksu EVA Park Life & SPA, w którym oprócz wspomnianej Strefy Wellness z basenem solankowym skorzystać można ze wszystkich walorów obiektu: pięknych, nowocześnie urządzonych pokoi i apartamentów oraz wykwintnej kuchni w nastrojowej restauracji z widokiem na Park Zdrojowy.

Wybierając urlop w Konstancinie-Jeziornie do dyspozycji gości są także hotel uzdrowiskowy Konstancja oraz Biały Dom, zlokalizowane również w pobliżu Parku Zdrojowego.

Do standardów, które wyznaczały wysoki poziom obiektów Uzdrowiska Konstancin-Zdrój i od lat doceniane były przez gości i kuracjuszy, dodano wytyczne GIS-u, zapewniając wszystkim bezpieczny wypoczynek. W uzdrowisku przecież każdy pobyt jest korzystny dla zdrowia…

bon turystyczny
Otoczenie Parku Zdrojowego, bliskość tężni solankowej oraz wyjątkowy mikroklimat sprawiają, że w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój panują idealne warunki do głębokiego relaksu.
bon turystyczny
Wyjątkowe doznania kulinarne oferuje restauracja EVA Park. Oprócz stałej karty, Szef Kuchni przygotowuje wyśmienite oferty specjalne, oparte na sezonowych produktach.

Jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon  turystyczny przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Otrzymamy go po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+ na dziecko.

Po aktywacji, otrzymamy mailem kod kod obsługi płatności (znaleźć go można również na PUE ZUS w zakładce [Polski Bon Turystyczny] > [Mój Bon]), który wystarczy podać obsłudze obiektu. Po dokonaniu formalności, otrzymamy esemesem kod potwierdzający płatność, który również musimy podać osobie przyjmującej płatność.

– W razie pomyłki i podaniu błędnego kodu obsługi płatności, osoba przyjmująca płatność może ponownie go wpisać.

– W razie pomyłki i podaniu błędnego kodu potwierdzającego płatność bonem (otrzymanego esemesem), płatność będzie anulowana. Konieczne jest ponowne podanie kod obsługi płatności (z e-maila lub z PUE ZUS), a następnie nowego kodu potwierdzającego, otrzymanego esemesem.

– Jeśli opłacana bonem usługa przekracza jego wartość, brakującą część można zapłacić gotówką lub przelewem.

– Stan wykorzystania środków z bonu można sprawdzić na PUE ZUS.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------