W tym roku mija 40 rocznica ukończenia II etapu budowy tężni solankowej. Z tej okazji zachęcamy Państwa do dzielenia się z nami wspomnieniami i archiwalnymi fotografiami związanymi z naszym konstancińskim inhalatorium.
Złoża leczniczej solanki odkryto w Konstancinie-Jeziornie w 1965 roku, a 12 lat później – w 1977 roku – rozpoczęto budowę tężni. W 1978 roku ukończono pierwszą część budowy: konstrukcję z drewna sosnowego zbudowali górale, a zbiórkę tarniny społecznie przeprowadzili mieszkańcy Konstancina. W 1980 zakończono dobudowę drugiej części tężni.
Tężnia jest ważną częścią Konstancina-Jeziorny, na stałe wpisaną już w uzdrowiskowy krajobraz. Drugie, po tężni w Ciechocinku, najstarsze inhalatorium w Polsce, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców, kuracjuszy i turystów, którzy – nawet zimą – korzystają z leczniczych właściwości solankowego aerozolu, tworzącego w Konstancinie-Jeziornie nadmorski klimat. Usytuowana w przepięknym Parku Zdrojowym jest także częstym tłem do pamiątkowych zdjęć.
Jeżeli także i Państwo macie w swoich archiwach zdjęcia konstancińskiej tężni solankowej, zachęcamy do podzielenia się nimi. Czekamy też na Wasze opowieści – może znacie interesujące historie związane z budową tężni? A może jakieś ważne wspomnienie wiąże się z pobytem na solankowym seansie…? Autorom najciekawszych archiwalnych zdjęć tężni przekażemy uzdrowiskowe pamiątki. Stwórzmy wspólnie historię naszego uzdrowiskowego bogactwa!
Na zdjęcia i wspomnienia czekamy pod adresem marketing@mailuzdrowiska.pl