Zielona energia

Ćwiczenia dla seniorów do wykonania w domu

Pakiety
eva park w konstancinie 80x80 - Ćwiczenia dla seniorów do wykonania w domu
Od 4 maja zapraszamy na pobyt w EVA Park Life & SPA
30 kwietnia 2020
rehabilitacja konstancin 2 80x80 - Ćwiczenia dla seniorów do wykonania w domu
Wznawiamy działalność w zakresie rehabilitacji
5 maja 2020

Ćwiczenia dla seniorów pomagają uniknąć chorób wieku podeszłego, a także wpływają pozytywnie na codzienne działania. Nie bez znaczenia, szczególnie właśnie dla seniorów narażonych na apatie w tym trudnym okresie samoizolacji, są wydzielane podczas ruchu endorfiny (hormony szczęścia), które poprawiają nastrój i dodają energii.

Większa odporność osób starszych

Aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób związanych z wiekiem, np. nadciśnienia, choroby wieńcowej czy osteoporozy. Dzięki niej łatwiej uchronić się także przed cukrzycą czy otyłością, których skutki są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia. Umiarkowana, ale regularna aktywności fizyczna zmniejsza ryzyko infekcji i przeziębień.

Dobra kondycja i sprawne ciało pomagają w zmaganiach z trudami codzienności – sprzątaniem czy zakupami.

Jakie ćwiczenia dla seniorów są najlepsze? 

Jeśli przez długie lata nie trenowaliśmy regularnie, mniej się ruszaliśmy, pojawia się obawa przed kontuzjami – nie rozruszane ciało, a także brak umiejętności i nawyków treningowych wiążą się z ryzykiem urazów.

Zachęcamy więc do treningu razem z fizjoterapeutką Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, która przygotowała ćwiczenia dla seniorów, które z powodzeniem wykonywać można leżąc w łóżku czy na podłodze.

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów

Zapraszamy seniorów do Uzdrowiska Konstancin-Zdrój na dedykowany im pobyt leczniczy z 15 zabiegami z bazy zabiegów rehabilitacji ruchowej, fizyko- i balneologii„Zdrowie Seniora” to min. 7 dniowe turnusy rehabilitacyjne dla seniorów, w czasie których intensywna fizjoterapia pomoże złagodzić dolegliwości bólowe i poprawić ogólną sprawność ruchową.

Uzdrowisko jest doskonałym miejscem dla seniora, zwłaszcza dla osób chcących rozpocząć aktywność fizyczną pod okiem specjalisty. Trening seniora poprzedzony zostanie konsultacją z lekarzem, sprawdzeniem czy nie ma przeciwskazań do wysiłku fizycznego, a jeśli są – jakie ćwiczenia będą doskonałym uzupełnieniem rehabilitacji.

W naszym Uzdrowisku rehabilitacja seniora – w grupie czy indywidualnie – prowadzona jest z fizjoterapeutą. To on, zgodnie z wynikami konsultacji lekarskiej, ustala plan rehabilitacji, a także kontroluje jej prawidłowe wykonanie. Dzięki temu rozpoczęta aktywność ruchowa seniorów nie skończy się mikrourazami czy kontuzjami, a ćwiczenia nie będą zbyt obciążające dla jego organizmu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------