Zielona energia

Inhalacje solankowe w domu: zadbaj o układ oddechowy

Pakiety
jedzenie z dostawa 80x80 - Inhalacje solankowe w domu: zadbaj o układ oddechowy
Restauracja EVA Park w weekendy gotuje i dostarcza do domu
25 marca 2020
obiad z eva park konstancin 80x80 - Inhalacje solankowe w domu: zadbaj o układ oddechowy
W czasie epidemii pomagamy sobie nawzajem
31 marca 2020

W związku ze stanem epidemii koronawirusa Uzdrowisko Konstancin-Zdrój poleca inhalacje solankowe we własnym domu. Wykonać je można stosując butelkowaną Solankę Konstancińską.

Inhalacje solankowe działają profilaktycznie i leczniczo. Wdychanie oparów solanki powoduje nawilżenie dróg oddechowych, rozrzedzenie śluzu i łatwiejsze odkrztuszanie, łagodzenie stanów zapalnych, zmniejszenie obrzęku oraz regenerację nabłonka dróg oddechowych.

Jak prawidłowo robić inhalacje solankowe w domu?

W warunkach domowych do zabiegu stosujemy najczęściej  roztwór fizjologiczny o stężeniu ok. 1%. Otrzymamy go rozcieńczając Solankę Konstancińską z wodą w proporcji 1 do 10. Inhalację przeprowadzamy w urządzeniach do tego przeznaczonych tzn. inhalatorach i nebulizatorach lub tradycyjnym sposobem wdychając ciepłe opary nad miską.

Inhalacje solankowe – przeciwwskazania

– ostre choroby przebiegające z podwyższoną temperaturą,
– niewydolność naczyń wieńcowych serca, zwłaszcza u pacjentów z niskim ciśnieniem krwi,
– stan po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego,
– choroby nowotworowe,
– nadwrażliwość na brom, jod lub inne jony zawarte w solance,
– nadczynność tarczycy.

Solanka konstancińska

Woda lecznicza mineralna, swoista, 7,5% chlorkowo-sodowa (solanka), żelazista, jodkowa, hipotermalna z otworu Warszawa IG o głębokości 1750 m, zlokalizowanego na obszarze górniczym Konstancin-Jeziorna. Właściwości lecznicze potwierdzone Świadectwem PZH nr HU-1/-WL-1/2008.

Inhalacje oddechowe w tężni

Na prozdrowotne inhalacje oddechowe Uzdrowisko Konstancin-Zdrój zaprasza także do tężni solankowej, stanowiącej otwarte inhalatorium w Parku Zdrojowym. Zasilana jest ona solanką wydobywaną bezpośrednio z podziemnego złoża.

Aerozol, wytwarzany w wyniku odparowywania solanki ma właściwości lecznicze. Inhalacje oddechowe w tężni wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych, pomagając zwłaszcza na katar i zatoki. Korzystnie wpływają na układ nerwowy oraz ogólną odporność organizmu. Seanse oddechowe w tężni są także zalecane w chorobach tarczycy, schorzeniach alergicznych skóry i w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi.

Uzupełnieniem solankowej kuracji uzdrowiskowej może być kąpiel solankowa w basenie obiektu EVA Park Life & SPA, znajdującego się w sąsiedztwie tężni. Basen również zasilany jest prozdrowotną solanką z pobliskiego odwiertu. Dzięki butelkowanej Solance Konstancińskiej kąpiel solankową można również wykonać w domu. Zachęcamy do przeczytania porady, jak przygotować kąpiel solankową w domu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------