Zielona energia

Książki dla młodzieży z Oddziału Psychiatrycznego. Dziękujemy!

Pakiety
teznia solankowa 80x80 - Książki dla młodzieży z Oddziału Psychiatrycznego. Dziękujemy!
Idzie wiosna! Od 14 marca tężnia czynna od poniedziałku do niedzieli
12 marca 2024
skomponuj wlasny zestaw swiateczny 80x80 - Książki dla młodzieży z Oddziału Psychiatrycznego. Dziękujemy!
Skomponuj własny zestaw świąteczny
22 marca 2024

14 marca br. nasz Szpital Rehabilitacyjny odwiedził wyjątkowy gość. Mieszko Lewandowski, 14 latek z Warszawy, przekazał naszym podopiecznym z Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży 60 książek!

Pomyślałem, że ze względu na obecną sytuację w zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży, my jako młodzież, również chcemy wspierać nasze koleżanki i kolegów — powiedział Mieszko, który wraz ze swoim zespołem (uczniowie LO i student Politechniki), realizuje obecnie projekt w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Projekt „Książki bez recepty”, który honorowym patronatem objął Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski, ma na celu zebranie nowych książek i przekazanie ich wybranym szpitalom w całej Polsce. Jest nam bardzo miło, że skorzystają z nich m.in. nasi młodzi pacjenci.

W imieniu Pani Ordynator oddziału, która spotkała się z Mieszkiem oraz – przede wszystkim – w imieniu dzieci i młodzieży jeszcze raz dziękujemy serdecznie za przekazany dar. Jesteśmy przekonani, że podarowane książki przyniosą mnóstwo satysfakcji naszym podopiecznym, bo jak mówi sam młody darczyńca: — Pobyt w szpitalu może przydarzyć się każdemu z nas i zawsze wiąże się ze stresem. Z badań naukowych wiemy, że czytanie książęk obniża stres.

Brawa dla tego młodego człowieka i jego zespołu! Życzymy Wam powodzenia w kolejnych projektach!

Książki - dar dla Oddziału Psychiatrycznego
Książki - dar dla Oddziału Psychiatrycznego

Wszystkich chętnych – osoby prywatne i firmy, – którzy chcą wspomóc nasz Odział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży darowizną finansową lub rzeczową zapraszamy do współpracy:

kontakt:

e – mail: sekretariat.ukz@mailuzdrowiska.pl
tel. 22 484 28 01, kom. 667 771 168 (8:00-16:00)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------