Pakiet: KARDIO

Rehabilitacja kardiologiczna

Pakiet polecany osobom po zawale serca, po angioplastykach naczyń wieńcowych, po CABG (by-passach), po wymianie zastawki. Sugerowany czas pobytu: 2-3 tygodnie.W cenie pakietu:

 • 7 noclegów lub ich wielokrotność (14 i 21 noclegów) w Szpitalu Rehabilitacyjnym, w pokojach dwu- lub jednoosobowych. We wszystkich pokojach bezpłatny dostęp do TV i WiFi
 • 3 posiłki dziennie z możliwością odpowiedniej diety zaleconej przez lekarza i dietetyka (pobyt zaczyna się kolacją w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu)
 • konsultacja lekarza specjalisty kardiologa
 • badania laboratoryjne: morfologia, elektrolity, kreatynina, lipidogram, kwas moczowy
 • badania diagnostyczne: EKG spoczynkowe, codzienny pomiar ciśnienia tętniczego oraz echo serca lub próba wysiłkowa lub holter (ekg/RR) - w zależności od wskazań lekarskich
 • 17 zabiegów: średnio 3 zabiegi dziennie (od poniedziałku do piątku) oraz 2 zabiegi w sobotę – indywidualnie zleconych przez lekarza z bazy zabiegów rehabilitacji ruchowej, fizyko- i balneoterapii*
 • dostęp do całodobowej opieki lekarsko-pielęgniarskiej w ramach realizowanych dyżurów. Dodatkowe wizyty lekarskie i pielęgniarskie płatne zgodnie z aktualnym cennikiem usług
 • 1 x 75 min. wstęp do Strefy Wellness w EVA Park Life & SPA (basen solankowy, sauna sucha i parowa, jacuzzi solankowe i dwa z wodą słodką) oraz 50% zniżki na kolejne wejścia (dojazd we własnym zakresie)
 • 7 x inhalacje oddechowe: bezpłatny wstęp do tężni solankowej w Parku Zdrojowym (w terminach otwarcia tężni, dojazd we własnym zakresie)
 • 10% zniżki na zabiegi, usługi SPA w EVA Park Life & SPA (dojazd we własnym zakresie)

*za wyjątkiem zabiegów: Terapia indywidualna oraz Masaż całkowity.

Kwalifikacja:

po przesłaniu wypisów ze szpitali co najmniej z ostatniego półrocza (lub wcześniejszych, jeśli w ostatnich 6 miesiącach takowych nie było)

CENNIK 2024 cena za pobyt: 7 noclegów
SZPITAL REHABILITACYJNY Cena za osobę
Pokój 1-osobowy 3600 zł
Pokój 2-osobowy 2998 zł
Pokój 2-osobowy dla 1 osoby 3945 zł

W przypadku pacjentów przyjmowanych bezpośrednio ze szpitala, konieczne jest wykonanie wymazu w kierunku KPC, po Koszt badania wynosi 240 zł i nie jest on uwzględniony w cenie pakietu. Badanie wykonywane jest w Szpitalu Rehabilitacyjnym Uzdrowiska Konstancin-Zdrój.


Dodatkowe uwagi:

 • Uzdrowiskowa rehabilitacja kardiologiczna jest adresowana do osób samodzielnych w codziennych czynnościach (pełna samoobsługa).
 • Doba hotelowa: od 14.00 do 11.00.
 • Opłata za pakiet nie zawiera kosztów leków.
 • Dodatkowa diagnostyka, niezbędne leki oraz wyroby medyczne płatne według poniesionych kosztów.
 • Ośrodek zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia pacjenta w przypadku stwierdzania przeciwwskazań lub innych okoliczności ograniczających możliwość rehabilitacji.
 • Po konsultacji z lekarzem, istnieje możliwość zamówienia dodatkowych, płatnych zabiegów fizjoterapeutycznych (zgodnie z cennikiem).
 • Dodatkowe łóżko w pokoju (dostawka) powoduje zmianę kategorii pokoju:
  - z pokoju 1-osobowego na 2-osobowy.

Kto powinien skorzystać z Pakietu Kardio - uzdrowiskowej rehabilitacji kardiologicznej?

W zorganizowanych programach rehabilitacji/wtórnej prewencji kardiologicznej powinni uczestniczyć pacjenci z chorobą niedokrwienną serca – po zawale serca i bez przebytego zawału, leczeni angioplastyką wieńcową (po PCI), po operacjach pomostowania aortalno-wieńcowego (operacjach bypass), pacjenci po chirurgicznym leczeniu wad zastawkowych, chorzy z niewydolnością serca. Znaczące korzyści z udziału w programie rehabilitacji/wtórnej prewencji wykazano także w przypadku pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, z miażdżycą tętnic kończyn dolnych, po wszczepieniu rozrusznika lub kardiowertera-defibrylatora (ICD). Udział w programach rehabilitacji/prewencji kardiologicznej zalecany jest też osobom w podeszłym wieku, oraz osobom, u których choroba układu krążenia nie wystąpiła, ale obecne są czynniki ryzyka zwiększające prawdopodobieństwo zachorowania (dotyczy to zwłaszcza osób z cukrzycą).

Prosimy o wypełnienie ankiety kwalifikacji do rehabilitacji kardiologicznej dla pacjenta

 
 

Dodatkowe Informacje

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Pakietu Kardio. Lista jest regularnie uzupełniana o kolejne wyjaśnienia, zgodnie z prośbami pacjentów i ich rodzin.
1Czy na terenie szpitala jest sklepik?
Tak, jest sklepik oraz automaty, w których można kupić wodę, napoje, także kawę i herbatę.
2Czy otoczenie szpitala umożliwia spacery, wykonywania ćwiczeń i nordic walking?
Tak. Szpital jest pięknie zlokalizowany w lesie sosnowym. Przygotowana jest ścieżka spacerowo-kondycyjna do wykonywania ćwiczeń, która zaczyna się zaraz za bramą szpitala.