Zielona energia

Rehabilitacja po COVID-19 prywatnie – materiał filmowy

Pakiety
rehabilitacja lecznicza UKZ 80x80 - Rehabilitacja po COVID-19 prywatnie - materiał filmowy
Turnusy sanatoryjne ruszają od 11 marca
24 lutego 2021
teznia solankowa 80x80 - Rehabilitacja po COVID-19 prywatnie - materiał filmowy
Od 15 marca tężnia czynna codziennie!
10 marca 2021

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, jako jedna z pierwszych placówek w Polsce, odpowiedziała na potrzeby pacjentów po COVID-19, tworząc dla nich specjalistyczny program rehabilitacji.

Rehabilitacja po COVID-19 prywatnie

Już kilkudziesięciu pacjentów po przebytym zakażeniu SARS CoV-2 przeszło profesjonalną rehabilitację w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój. Zainteresowanie jest duże, gdyż na powikłania po COVID-19 skarży się coraz większa liczba osób, nawet kilka miesięcy po chorobie.

Z uwagi na to, że na leczenie powikłań finansowane przez NFZ trzeba już czekać do 2022 roku, rehabilitacja po COVID-19 prywatnie jest często optymalnym rozwiązaniem dla osób, chcących powrócić do zdrowia i pełnej sprawności – fizycznej i psychicznej.

Na czym polega rehabilitacja po COVID-19 w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój?

Dla pacjenta dobierany jest indywidualny program leczniczy, dwie konsultacje lekarzy specjalistów, konsultacja psychologiczna oraz fizjoterapeuty. Dodatkowo, wykonujemy badania wydolności organizmu oraz spirometrię – wymienia Justyna Szmigielska, fizjoterapeutka Uzdrowiska Konstancin-Zdrój.

Co istotne, turnusy rehabilitacyjne w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój odbywają się w dwóch trybach, które pozwalają dostosować proces rehabilitacji do dyspozycyjności pacjenta. Możliwa jest bowiem rehabilitacja lecznicza wraz z zakwaterowaniem – turnus rehabilitacyjny trwa 14 dni, a pacjent stale przebywa w Szpitalu Rehabilitacyjnym Uzdrowiska Konstancin-Zdrój oraz rehabilitacja dzienna w trybie ambulatoryjnym, czyli bez noclegu dla pacjentów z Warszawy oraz z całego województwa mazowieckiego.

Unikatowa przyroda, leczniczy mikroklimat, kurortowy spokój i cisza sprzyjają szybszemu powrotowi do zdrowia.

Zabiegi lecznicze w czasie rehabilitacji po COVID-19

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym nasza ekspertka wyjaśnia, jak wygląda rehabilitacja pacjentów po COVID-19 w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój.

Zobacz także:

rehabilitacja po covid19

Pobyt rehabilitacyjny dla ozdrowieńców po COVID-19

do 5 zabiegów leczniczych dziennie

ćwiczenia oddechowe z fizjoterapeutką

Ćwiczenia oddechowe, czyli jak zadbać o płuca

ćwiczenia oddechowa z naszą fizjoterapeutką

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------