Zielona energia

Zabiegi borowinowe w domu: smarowania, okłady, kąpiele

Pakiety
jajko a dieta 80x80 - Zabiegi borowinowe w domu: smarowania, okłady, kąpiele
Wielkanocny temat: jajko wraca do łask!
7 kwietnia 2020
rehabilitacja lecznicza UKZ 80x80 - Zabiegi borowinowe w domu: smarowania, okłady, kąpiele
Terminy przyjęć na rehabilitację leczniczą
14 kwietnia 2020

Zabiegi borowinowe w domu pomogą pozbyć się bólu, łagodzą dolegliwości stawów, a także działają wygładzająco na skórę, likwidując cellulit. Zobacz, jak wykonać je samemu!

Co to jest borowina?

Borowina – naturalne bogactwo Kamienia Pomorskiego – jest wykorzystywana w naszych kuracjach uzdrowiskowych w zabiegach balneologicznych, do okładów czy kąpieli leczniczych. Zawiera mnóstwo różnych związków, zarówno organicznych, jak i nieorganicznych, m.in.: bituminy, wosk, żywicę, tłuszcze, celulozę, kwasy huminowe, humusowe, aminokwasy, ligniny i substancje biologiczne czynne (o działaniu hormonalnym, enzymatycznym, antybiotykowym).

Właściwości borowinowe

Zawarte w borowinie składniki wpływają korzystnie na różne struktury stawów, szczególnie na ilość i jakość mazi stawowej, działają adsorpcyjnie w stosunku do skóry i tkanki podskórnej, prowadząc do jej oczyszczenia. Zabiegi borowinowe znajdują zastosowanie w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa i stawów, w stanach pourazowych narządu ruchu, przykurczach stawów, chorobach reumatycznych mięśni, neuralgiach.

Ponadto jest naturalnym kosmetykiem dla skóry, zwalcza cellulit i modeluje sylwetkę. Można więc stosować ją podczas domowych zabiegów SPA.

Jak wykonać samemu zabiegi borowinowe w domu?

Produkty możemy stosować do smarowań, okładów i kąpieli borowinowych.

  • Borowinowe kąpiele wannowe

    Kąpiel zawiesinowa w temperaturze ok. 38°C. Stosować mieszaninę masy borowinowej i wody w stosunku 1:3 lub 1:5. Czas trwania zabiegu: 10-20 min. Ilość zabiegów wg wskazań lekarza.

  • Okłady borowinowe – smarowania

    Masę z opakowania chłodną lub podgrzaną nakładać równomiernie na powierzchnię ciała warstwą grubości ok. 2 cm bez zawijania. Czas trwania zabiegu: ok. 20 min.

  • Okłady borowinowe – owijania

    Podgrzaną masę nakładać równomiernie cienką warstwą ok. 1 cm na chorą część ciała, zawinąć płótnem, kolejno folią i kocem lub ręcznikiem. Czas trwania zabiegu: ok. 20 min. Zabiegi stosować codziennie przez 2 tygodnie.

Jak podgrzać masę borowinową?

Podgrzaną masę nakładać równomiernie cienką warstwą ok. 1 cm na chorą część ciała, zawinąć płótnem, kolejno folią i kocem lub ręcznikiem. Czas trwania zabiegu: 30-60 min. Zabiegi stosować codziennie przez 2 tygodnie.

borowina 2 - Zabiegi borowinowe w domu: smarowania, okłady, kąpiele
Zabiegi borowinowe - smarowania
borowina - Zabiegi borowinowe w domu: smarowania, okłady, kąpiele
Zabiegi borowinowe - okłady
zabiegi borowinowe w domu
Zabiegi borowinowe - kąpiele

Gdzie kupić borowinę?

Borowina uzdrowiskowa dostępna jest w sklepie Uzdrowiska Konstancin-Zdrój. W naszej ofercie dostępna jest borowina drobnomielona w wiaderku (20 kg), borowina w woreczkach z flizeliną (50 szt. po 400 g bądź 20 szt. po 800 g), a także borowina drobnomielona w woreczkach (podzielona na 5 porcji po 400-450 g).

zabiegi borowinowe w domu
Borowina drobnomielona w wiaderku
borowina z uzdrowiska 1 - Zabiegi borowinowe w domu: smarowania, okłady, kąpiele
Borowina w woreczkach z flizeliną 20 szt.
borowina z uzdrowiska 2 - Zabiegi borowinowe w domu: smarowania, okłady, kąpiele
Borowina w woreczkach z flizeliną 50 szt.
zabiegi borowinowe w domu
Borowina drobnomielona w woreczkach

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------