Zabiegi lecznicze


Fizjoterapia
lampabiov - Zabiegi lecznicze

to naturalna metoda leczenia światłem spolaryzowanym, które pobudza procesy fizjologiczne. Światło spolaryzowane okazało się niezwykle przydatne w leczeniu oparzeń, a także wspomaga regenerację tkanek skóry i kości. Dzięki niemu można uniknąć trudnych zabiegów przeszczepu skóry, a także ograniczyć rozwój okaleczających, przerostowych blizn.

Cena: 14zł
solux - Zabiegi lecznicze

to nowoczesny zabieg naświetlania lampą, która wykorzystuje promieniowanie podczerwone IR. Jej dobroczynne działanie korzystnie wpływa na organizm, łagodząc dolegliwości bólowe, stany zapalne. Naświetlanie lampą można też stosować przed masażami oraz zabiegami jonoforezy.

Cena: 14zł

to jeden z elementów magnetoterapii. Składa się z wielu mniejszych magnezów które są pomocne przy łagodzeniu bólu oraz leczeniu złamań. Mata działa również przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie, a także obniża ciśnienie krwi.

Cena: 14zł

to zabieg w trakcie którego pole magnetyczne jest w stanie dotrzeć do każdej komórki i tkanki organizmu, co pozwala wzmocnić przemianę materii, a także pobudzić wzrost kości. Dzięki temu zabiegowi będą mogli Państwo poprawić swoje krążenie, jak również przyspieszyć procesy regeneracyjne.

Cena: 14zł

to zabieg elektroleczniczy wykorzystujący prądy impulsowe małej częstotliwości. Jego działanie pozwala wywołać skurcze mięśni, które prowadzą do pobudzenia wszystkich włókien nerwowych. Często nazywana jest zabiegiem poprawiającym wygląd sylwetki. Przynosi rewelacyjne efekty w połączeniu z aktywnością fizyczną objawiającą się systematycznymi ćwiczeniami.

Cena: 14zł
pi - Zabiegi lecznicze

to prądy wzmacniające mięśnie, które równocześnie pobudzają krążenie dzięki lepszemu ukrwieniu. Ich działanie polega na interferencji, czyli nakładaniu się fal płynących prądów z dwóch obwodów. Dzięki temu działają wewnątrz komórek, co umożliwia ich odżywianie, jak również pobudzenie do skurczu mięśni.

Cena: 14zł
pi 1 - Zabiegi lecznicze

to sprawdzona klinicznie, nieinwazyjna i niefarmakologiczna terapia przeciwbólowa. Znajduje szerokie zastosowanie w uśmierzaniu zarówno bólu przewlekłego, jak i ostrego. Prądy Tens wysyłają impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie przez skórę do nerwów obwodowych, dzięki czemu znacznie skracają powrót do zdrowia po długotrwałych rehabilitacjach.

Cena: 14zł
pi 1 - Zabiegi lecznicze

to elektrostymulacja służąca odbudowie napięcia mięśniowego powstałego na skutek urazu lub operacji. Pozytywnym aspektem tego zabiegu jest także zwiększenie siły mięśniowej w głębokich partiach ciała. Wszystko dzięki impulsom o średniej częstotliwości, które mogą przeniknąć przez warstwy o różnej głębokości.

Cena: 14zł
pi 1 - Zabiegi lecznicze

to inaczej prądy diadynamiczne. Zaliczają się do działu elektrolecznictwa. Prądy te sprawiają, że tkanki stają się bardziej dotlenione, co eliminuje ból na długi okres. Zabieg zalecany dla osób, które cierpią na choroby reumatyczne, nerwobóle oraz zapalenia okołostawowe.

Cena: 14zł
pi 1 - Zabiegi lecznicze

to prąd unipolarny, znajdujący zastosowanie w terapii leczenia bólów kręgosłupa. Częstotliwość prądu wprowadza mięśnie w wibracje, zmniejszając w ten sposób ich napięcie i rozluźniając je. Działania dobroczynne prądów Trauberta objawiają się także poprzez zapobieganie zaburzeń krążenia oraz szybkim działaniu przeciwbólowym.

Cena: 14zł
1 - Zabiegi lecznicze

to pole magnetyczne działające pozytywnie na potencjał błon komórkowych, co pozwala na zmianę właściwości fizykochemicznych tkanek. Dzięki temu można osiągnąć efekt przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwobrzękowy. Terapię warto stosować przy stanach niedokrwiennych tkanek oraz zmianach zwyrodnieniowych stawów kończyn i kręgosłupa.

Cena: 14zł

to zabieg polegający na stymulowaniu mięśni spastycznych, zmniejszający napięcie porażonych mięśni. Krótki impuls o wysokim natężeniu powoduje w ten sposób ich silny skurcz co daje w efekcie ich rozluźnienie. Terapia pomaga przywrócić równowagę fizjologiczną porażonych mięśni.

Cena: 14zł

to jeden z zabiegów elektroterapii z wykorzystaniem prądu stałego. Wskazaniem do jej stosowania są między innymi: bóle i przeciążenie mięśni, stany po urazach, a także zaburzenia krążenia obwodowego. Podczas zabiegu nakłada się na ciało dwie elektrody, pomiędzy którymi przechodzi prąd o niskiej częstotliwości.

Cena: 14zł

to zabieg elektroleczniczy wprowadzający do tkanek pola elektrycznego jony działające leczniczo. Jony po wniknięciu do skóry gromadzą się w pobliżu powierzchownej sieci naczyń krwionośnych, skąd zostają rozprowadzone z prądem krwi po organizmie. Terapia pozwala rozszerzyć naczynia krwionośne, a także zredukować zwiotczenie skóry i mięśni.

Cena: 16zł
2 - Zabiegi lecznicze

to precyzyjne naświetlanie tkanek za pomocą światła laserowego o parametrach biostymulacyjnych. Podczas zabiegu światło laserowe wykorzystuje prąd o niskim natężeniu, dzięki któremu można dostarczyć do tkanek i komórek dodatkową energię wspomagającą naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Terapia pomaga uśmierzyć ból, a także przyspieszyć gojenie ran, złamań.

Cena: 14zł

zabieg laserowy , którego działanie jego koncentrowane na ściśle określonych punktach dzięki czemu można zwiększyć jego skuteczność w miejscach, w których efekt jego działania będzie największy. Głowica w trakcie zabiegu dotyka skóry lekko lub z łagodnym uciskiem. Terapia poprawia ukrwienie tkanek, jak również prowadzi do ich pobudzenia.

Cena: 16zł
1 1 - Zabiegi lecznicze

to zabieg wykorzystujący fale mechaniczne podłużne. Regularne poddawanie się zabiegowi z wykorzystaniem ultradźwięków zmniejsza dolegliwości bólowe oraz łagodzi stany przeciwzapalne. Działa rozluźniająco na mięśnie, co sprawdza się w przypadku intensywnie trenujących sportowców.

Cena: 14zł

to wprowadzanie do organizmu leku w formie żelu, kremu lub maści za pomocą ultradźwięków. Dzięki fonoforezie tkanki miękkie zostają ogrzane, co prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych oraz zmiany przewodnictwa nerwowego. Jednocześnie przyjmowany lek jest lepiej przyswajany przez organizm, dzięki czemu jego działanie dotrze do tkanek głębiej położonych.

Cena: 16zł
1 2 - Zabiegi lecznicze

to zabieg polegający na miejscowym ochłodzeniu tkanek z wykorzystaniem fizycznego zjawiska jakim jest zmiana stanu skupienia substancji z ciekłej na gazową. Oddziaływanie krioterapii miejscowej widoczne jest już po kilku minutach od wykonania zabiegu. Najlepsze efekty terapeutyczne osiąga się po ochłodzeniu tkanek o ok. 15 °C. Krioterapia służy przede wszystkim osobom narzekającym na przewlekłe choroby stawów i kości.

Cena: 14zł
1 3 - Zabiegi lecznicze

to kąpiel stanowiąca formę łagodnego masażu. W terapii tej wykorzystuje się w celach leczniczych wpływ ciepłej wody oraz jej ruchy wirowe, które powodują spadek napięcia mięśniowego oraz rozluźnienie tkanek. Temperatura wody używanej do kąpieli waha się między 32 °C a 40 °C.

Cena: 16zł
1 4 - Zabiegi lecznicze

to okłady z ciepłej borowiny, która powoli oddaje ciepło. Pod wpływem okładów dochodzi do przekrwienia głębiej położonych tkanek, a to sprawia, że rozluźniają się np. bolące mięśnie. Ponadto poprzez skórę dostarcza ona cennych składników (kwasów organicznych i soli mineralnych), które działają m.in. przeciwzapalnie.

Cena: 16zł
1 5 - Zabiegi lecznicze

to metoda zapobiegania i wspomagania leczenia wielu schorzeń dróg oddechowych, która polega na wdychaniu rozcieńczonej solanki rozpylonej w postaci aerozolu. Wdychanie aerozolu solankowego powoduje nawilżenie dróg oddechowych, rozrzedzenie śluzu i umożliwia łatwiejsze odksztuszanie. Podczas takiej kuracji następuje także wchłanianie jodu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy.

Cena: 70zł
1 5 - Zabiegi lecznicze

to metoda zapobiegania i wspomagania leczenia wielu schorzeń dróg oddechowych, która polega na wdychaniu witamin rozpylonych w postaci aerozolu. Przykładowo inhalacje z wapnia pomogą na silny katar.

Cena: 70zł
Kinezyterapia
1 6 - Zabiegi lecznicze

to masaż odbywający się na jednej, konkretnej części ciała. Najczęściej obejmuje stawy obwodowe, obręcz barkową, obręcz biodrową oraz kończyny.

Cena: 40 zł / zabieg (15min.)
Cena (od 10 zabiegów): 35 zł /zabieg
1 6 - Zabiegi lecznicze

to masaż podczas którego masowane jest prawie całe ciało ( plecy, kark, kończyny górne i dolne, klatka piersiowa ).

Cena: 100zł / około 45min.
4 - Zabiegi lecznicze

to rodzaj ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Wykorzystują one metodę skurczów izometrycznych, czyli napinania mięśni bez zmiany ich długości. Częste uczęszczanie na treningi to skuteczny sposób wzmocnienia mięśni i zwiększenia siły.

Cena: 18zł / około 35min.
3 - Zabiegi lecznicze

to ćwiczenia polegające na wydłużeniu i kurczeniu napiętych mięśni. Służą do poprawy wytrzymałości organizmu, a także do zwiększenia siły.

Cena: 18zł / około 35min.
1 7 - Zabiegi lecznicze

to ćwiczenia polegające na kontroli naszego ciała w przestrzeni. W ten sposób człowiek obniża swoją podatność na kontuzje, a także ulepsza swoją sprawność motoryczną.

Cena: 18zł / około 35min.

to ćwiczenia wykorzystujące lekkie obciążenie w postaci ciężarków lub bloczków. Ćwiczenia te prowadzą do poprawy koordynacji mięśniowo-nerwowej, jak również do uzyskania przyrostu siły.

Cena (kończyny górne): 15zł / 15 min.
Cena (kończyny dolne): 25zł / 30 min.
1 8 - Zabiegi lecznicze

to metoda leczenia i rehabilitacji narządów ruchu wykorzystująca urządzenia mechaniczne. Ćwiczenia prowadzą do rozwoju siły mięśni, polepszenia koordynacji ruchów oraz kształtowania prawidłowego stereotypu ruchowego.

Cena: 20zł / 30min.
1 9 - Zabiegi lecznicze

zwane również jako plastrowanie dynamiczne, polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom. Używane głównie przez sportowców, pomaga również poprawić krążenie, a także zapobiec skurczom łydek.

Cena (aplikacja): mała - 20 zł | duża - 40 zł
Fizjoterapia