Zielona energia

Jak rozpoznać, że mam zawał serca?

Pakiety
a2 80x80 - Jak rozpoznać, że mam zawał serca?
Co robić w sytuacji, gdy podejrzewasz u siebie zawał serca?
3 lutego 2017
stres 1 80x80 - Jak rozpoznać, że mam zawał serca?
Serce prosi – nie stresuj się!
5 lutego 2017
zs - Jak rozpoznać, że mam zawał serca?

zs

Rozpoznawanie zawału serca, podobnie jak wszystkich innych chorób, należy do lekarza. Nie powinieneś zatem sam rozstrzygać, że niepokojące Cię dolegliwości nie są objawami zawału serca, gdyż ryzykujesz opóźnienie rozpoznania zawału i jego skutecznego leczenia, czego konsekwencją może być znacznie większe uszkodzenie serca w wyniku zawału, a nawet to, że umrzesz. Natychmiast zadzwoń na pogotowie ratunkowe, jeżeli stwierdzisz u siebie chociaż jeden z następujących objawów:


  • ból w klatce piersiowej trwający ponad 20 minut
  • nagła duszność (uczucie braku powietrza)
  • zasłabnięcie, a tym bardziej utrata przytomności

Oczywiście nie w każdej takiej sytuacji lekarze rozpoznają u Ciebie zawał serca, niemniej wezwanie karetki pogotowia w takiej sytuacji jest w pełni uzasadnione. Lepiej jest zawsze pozwolić, by lekarz na podstawie badania, zapisu EKG i badań krwi wykluczył zawał serca, niż opóźnić rozpoznanie zawału. Podane powyżej główne objawy mogą towarzyszyć także innym poważnym chorobom, które również wymagają pilnych badań i leczenia w szpitalu.

źródło: www.ikard.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------