Zielona energia

Rehabilitacja neurologiczna w Uzdrowisku Konstancin Zdrój

Pakiety
Zespol 80x80 - Rehabilitacja neurologiczna w Uzdrowisku Konstancin Zdrój
Ryszard Szurkowski wraca do zdrowia
18 marca 2019
bieg w egzoszkielecie wfl 80x80 - Rehabilitacja neurologiczna w Uzdrowisku Konstancin Zdrój
EGZOSZKIELET w światowym biegu ulicznym Wings for Life World Run
27 marca 2019

Na czym polega rehabilitacja neurologiczna? Metody i ćwiczenia w pakietach Uzdrowiska

Ostre stany neurologiczne, takie jak udary niedokrwienne lub krwotoczne mózgu, potocznie nazywane „wylewami”, jak również stany po urazach i operacjach mózgu czy rdzenia kręgowego oraz przewlekłe schorzenia neurologiczne, jak np. stwardnienie rozsiane, czy choroba Parkinsona mogą przebiegać z różnymi objawami neurologicznymi, takimi jak niedowłady kończyn, zaburzenia równowagi, zaburzenia czucia, jak również z zaburzeniami wyższych czynności nerwowych takich jak mowa, komunikowanie się, postrzeganie, pamięć czy myślenie. Większość tego typu zaburzeń może i powinna być rehabilitowana i usprawniana, przy tym każdy pacjent może mieć różne, często współistniejące ze sobą objawy, w różnym stopniu wpływające na codzienne funkcjonowanie i sprawność. Dlatego istotne jest zapewnienie każdemu choremu rehabilitacji kompleksowej, a przy tym dostosowanej do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Taką kompleksową i zindywidualizowaną, profesjonalną rehabilitację neurologiczną oferuje m.in. Uzdrowisko Konstancin-Zdrój. W ramach dostępnych pakietów rehabilitacji neurologicznej oferowana jest opieka zespołu terapeutycznego składającego się z lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, logopedy, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek i opiekunów pacjentów.

Każdy z pacjentów korzystający z rehabilitacji w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój jest wstępnie badany i oceniany przez lekarza specjalistę neurologii i/lub rehabilitacji medycznej, a następnie, na podstawie stwierdzanych potrzeb ma ustalane szczegółowe cele i plan rehabilitacji. Plan rehabilitacji realizowany jest następnie przez dedykowanych specjalistów z zespołu terapeutycznego poprzez indywidualne bądź grupowe ćwiczenia usprawniające, terapię ręki i terapię zajęciową oraz, w wymagających tego przypadkach, poprzez terapię neuropsychologiczną i wsparcie psychologiczne, jak i rehabilitację logopedyczną. Wszyscy pacjenci w trakcie pobytu w Uzdrowisku objęci są ponadto całodobową opieką pielęgniarską oraz lekarską, jak i mogą korzystać z pomocy opiekunów pacjentów.

Polecane pakiety: Pakiet: NEURO

rehabilitacja neurologiczna konstancin 1 1024x681 - Rehabilitacja neurologiczna w Uzdrowisku Konstancin Zdrój
rehabilitacja neurologiczna konstancin 7 - Rehabilitacja neurologiczna w Uzdrowisku Konstancin Zdrój
rehabilitacja neurologiczna konstancin 8 - Rehabilitacja neurologiczna w Uzdrowisku Konstancin Zdrój
rehabilitacja neurologiczna po udarze mózgu
rehabilitacja neurologiczna po udarze mózgu
rehabilitacja neurologiczna konstancin 11 - Rehabilitacja neurologiczna w Uzdrowisku Konstancin Zdrój

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------